Koncert laureatów XVI Radlińskich Betlejek

W koncercie laureatów wystąpiły - zdaniem jury – najlepsze zespoły tegorocznego przeglądu. Publiczność, która wypełniła po brzegi salę Miejskiego Ośrodka Kultury potwierdzała słuszność tego wyboru.


Jako pierwsze, wystąpiło Szkolne Koło Teatralne Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Syryni, zdobywca I miejsca w grupie szkół podstawowych. Prawie 70 dzieci wystąpiło w barwnym widowisku, zatytułowanym „Maleńka przyszła miłość”, które przygotowali nauczyciele: Joanna Adamek, Iwona Honus,Joanna Kondziołka i Krzysztof Fulneczek.
 

Od wielu lat, gościem koncertu laureatów jest zespół „BAJ” Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Szkoła Życia” w Rybniku. Na scenie byli tylko sami wychowankowie, którzy samodzielnie wykonywali dialogi, piosenki, kuplety i samodzielnie poruszali figurkami w teatrze cieni. Publiczność nagrodziła zespół gromkimi brawami, a wykonawcy zostali wywołani do wyjścia przed kurtynę, a na proscenium z radości tańczyli i pozdrawiali publiczność. Widowisko „Na ziemię przychodzi gość” jest dziełem współpracy wielu nauczycieli - scenariusz i reżyseria: Iwona Jonderko, Monika Ryszka; muzyka i akompaniament: Tadeusz Janowicz; akompaniament gitarowy: Dariusz Panek; scenografia: Teresa Rostkowska; dźwięk: Tomasz Ganobis; światło: Adam Rek.
 

Zaprzeczeniem używanego powszechnie określenia, że młodzież jest zła, są licealiści z Zespołu Szkół Nr 3 im. St. Wyspiańskiego z Jastrzębia Zdroju. Nauczyciel muzyki Monika Czulak zgromadziła w zespole „AB OVO” grupę śpiewających i grających młodych ludzi. Widowisko zatytułowane „ON nas usłyszy, gdy powiem słowo” WIERZĘ” zostało oparte na piosenkach i teksach Edwarda Stachury. Skromna, wręcz symboliczna scenografia została sprowadzona do kilku zaledwie rekwizytów: drabiny malarskiej, parawanu i tekturowych masek. A co najważniejsze, to jak oni śpiewają! Kto nie słyszał, niech żałuje. Całość uzupełniał fortepianowy akompaniament Kamila Spodniewskiego, który za muzyczną ilustrację przedstawienia otrzymał wyróżnienie.
 

Koncert laureatów XVI „Radlińskich Betlejek” zakończył występ zespołu „FRYKAS” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie z widowiskiem „Narodził się BÓG”. Efektowna scenografia wodzisławskiego rynku w zimowej szacie była współgrającym tłem do współczesnej akcji, opowiadającej o zachowaniu typowych Polaków, dla których narodzenie Jezusa jest jedynie pretekstem do pogoni za doczesnymi dobrami. Zapominając o bożonarodzeniowym przesłaniu, naszej codzienności towarzyszy; złość, łakomstwo, egoizm i chciwość. Teatralne przygotowanie młodych aktorów, połączone z barwnymi kostiumami, pięknie zaśpiewane solowe i grupowe piosenki dały zespołowi GRAND PRIX, a w oczach betlejkowej publiczności uznanie, potwierdzone brawami.
 

Piotr Cybułka w imieniu organizatorów podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego przeprowadzenia tegorocznej imprezy i zaprosił na kolejne, XVII „Radlińskie Betlejki”.


Warto obejrzeć galerię zdjęć i relację filmową z Koncertu Laureatów XVI Radlińskich Betlejek


 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale