Zaproszenie na wystawę

W poniedziałek, 15 kwietnia 2013 roku, o godzinie 15,00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, ul. Mariacka 9, miało miejsce otwarcie wystawy XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „DOM”.

Nadesłano198 prac plastycznych z 20 różnego typu szkół, przedszkoli i placówek kultury. Nie nadeszły prace z zagranicy. Tym samym, tegoroczny  konkurs ma zasięg ogólnopolski.
                                                                                                                                                                                                  Nagrodzeni i wyróżnieni młodzi artyści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczali: Anna Miguła - nauczyciel w Państwowym Ognisku Plastycznym im. L. Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach - przewodnicząca  komisji oceniającej prace nadesłane na tegoroczny konkurs, Tomasz Miler – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie i Piotr Cybułka – dyrektor ogniska Pracy pozaszkolnej w Radlinie, pomysłodawca i główny organizator konkursu.

Podczas wernisażu wystąpił duet gitarowy Dawid Król i Maciek Kozub, wspierany przez Piotra Cybułkę nauczyciela koła gitarowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.

Aranżację wystawy wykonały pani: Alina Badura, Lucyna Cybułka i Renata Markiton.

Organizatorami konkursu jest Miasto Radlin, Miejski Ośrodek Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie oraz Elektrociepłownia „Marcel” w Radlinie.
 
Celem konkursu jest szeroka prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży, aktywizacja i promowanie placówek oświatowych - ośrodków twórczości plastycznej oraz rozbudzanie wrażliwości artystycznej pozwalającej na realizację tematu konkursu.
 
Tegorocznym tematem prac jest „Dom pełen wzruszeń”; jest miejscem na ziemi i w sercu, jest miejscem wymarzonym lub niechcianym, pełen nadziei i pragnień, to miejsce naszych spotkań, z których wynikają nowe doświadczenia i emocje, wielkie tragedie i małe smuteczki, miłość, która się mnoży kiedy się ją dzieli z innymi.
 
Wystawa potrwa do 19 maja 2013 r.
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale