Zagrali "Hey Joe" Jimiego Hendrixa na wrocławskim rynku

Po raz drugi, młodzi gitarzyści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie wzięli udział w próbie ustanowienia rekordu świata w ilości grających razem gitarzystów. Do pobicia rekordu we wspólnym graniu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa potrzeba było w tym roku co najmniej 7275 gitarzystów. Pojawiło się ich dokładnie 5734, a więc o wiele za mało do ustanowienia nowego rekordu.  

                                                                                                                                                                                                        Wyjechali z Rybnika. Dla części dzieci była to pierwsza podróż pociągiem. Duże wrażenie zrobił odnowiony dworzec Wrocław Główny, z którego przeszli ulicami na wrocławski rynek. Pomimo przenikliwego zimna, atmosfera była bardzo gorąca. Na festiwalowej scenie zagrali najwięksi wirtuozi gitary, m.in. John Corabi, Bruce Kulick i Jennifer Batten, gitarzystka Jacksona. Dreszczyk emocji podczas bicia rekordu dopełnił widok uniesionych w górę tysięcy gitar. A w drodze powrotnej dzielili się wrażeniami, śpiewali piosenki i zapewniali, że za rok znów pojadą do Wrocławia i ponowią próbę pobicia rekordu, który należy do nich.


Jest wiele powodów, by wybrać się 1 maja do Wrocławia. Pięć akordów, na których oparta jest legendarna piosenka powoduje, że kolejne pokolenie chce grać na najpopularniejszym instrumencie świata – gitarze. I nie jest ważne, czy grasz wstęp i solówkę jak Jimi Hendrix, czy potrafisz zagrać pojedyncze dźwięki. Ważna jest idea bycia razem, by w największej gitarowej orkiestrze świata zagrać wspólnie wielki przebój „Hey Joe”.

 

Do zobaczenia za rok we Wrocławiu.

 

Piotr Cybułka


Zapraszam do obejrzenia fotorelacji na stronie ogniska: http://opp.radlin.pl/setup.php?p=p_1284


 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale