Koła, zespoły

Zespoły, koła i grupy opp w Radlinie w roku szkolnym 2019/2020
•    Koło Plastyczne

(Joanna Nowara)Zajęcia plastyczne skierowane są dla dzieci od 5 -ego roku życia. Na zajęciach dzieci poznają różne techniki plastyczne. Do prac wykorzystywane są przedmioty codziennego użytku. Dzieci dzięki temu rozwijają wyobraźnię i kreatywność a niepowtarzalne prace biorą udział w wielu konkursach plastycznych.
•    Koło Szklarskie

(Joanna Nowara)Obrazy otaczającego nas świata, przetworzone na język plastyki owocują ciekawymi pracami, które są wysyłane na liczne konkursy w kraju i za granicą. Wychowankowie tworzą prace ze szkła. Dzięki temu rozwijają swoją kreatywność i umiejętności manualne


•    Koło Ceramiczne

(Joanna Nowara)Na warsztatach dzieci i młodzież poznają tajniki pracy z gliną. Tworzą przeróżne prace, także takie, które przydają się w codziennym użytku. Rzeźbią i wypalają w piecu prawdziwe dzieła, które często wykorzystywane są na pokazach, festynach czy konkursach.


•    Koło Taneczne

(Karolina Krzysztofczyk)Aktywność ruchowa to ulubiona forma spędzania wolnego czasu przez małego ucznia. Dlatego ta oferta skierowana jest do dzieci w wieku 5-15 lat. Taniec to wspaniała forma relaksu, dostarcza dzieciom radość. Taniec grupowy integruje młodych ludzi, którzy na zajęciach mają możliwość współtworzenia choreografii, kształtuje to estetykę ruchu. Występy publiczne pozwalają na pokonanie tremy. Dodatkowo w łatwy i prosty sposób możemy wspomagać procesy rozwojowe wychowanków.


•    Koło Wokalne

(Jacek Krzyśków)Celem zespołu jest poznanie typowych piosenek rozwijających wyobraźnię i ułatwiających poznanie otaczającego świata, rozbudzających wrażliwość na piękno śpiewu i muzyki.


•    Koło Instrumentalne- klawiszowe

(Jacek Krzyśków)Łatwe utwory muzyki popularnej, klasycznej a także polskie kolędy i ludowe piosenki, to kraina melodii, w którą wprowadzają lekcje nauki gry na instrumentach klawiszowych, głównie na popularnym instrumencie, jakim jest keyboard.


•    Koło Gitarowe

(Jacek Krzyśków)Dzieci uczą się postaw gry na gitarze. Zajęcia są doskonałą formą edukacji muzycznej, wzbogacającej rozwój wrażliwości estetycznej, poprzez czynną grę na instrumentach.Idealny okres rozpoczęcia edukacji muzycznej, to wiek przedszkolny. Wielu podstaw: wrażliwości na dźwięk, jego barwę i dynamikę można nauczyć poprzez zabawę z gitarą. Do tego różnorakie ćwiczenia rozwijające poczucie rytmu. Wszystko to sprawi, że samodzielne wykonywanie melodii da wiele satysfakcji dzieciom i uczącemu.

Zajęciom gitarowe dla dzieci starszych. Podstawą nauki gry na gitarze jest nowatorska metoda, polegająca na jednoczesnym czytaniu nut, śpiewaniu i graniu prostych piosenek jak i skomplikowanych melodii. Młodzież uczy się akordów i akompaniować na gitarze. Roczną pracę wieńczy wyjazd na Gitarowy Rekord Guinnessa do Wrocławia.


•    Zespół wokalno-instrumentalny "THE SAME"

(Jacek Krzyśków)Zespół wokalno-instrumentalny to młodzież która gra i śpiewa utwory muzyki popularnej, rockowej, klasycznej a także polskie kolędy i ludowe piosenki. Zespół bierze udział w licznych występach, pokazach oraz konkursach.


•    Zespół RADLINIOKI

(Mariola Paszenda)Śląskie tańce ludowe i towarzyszące im piosenki, tworzą podwaliny regionalnej tożsamości. Kształtują człowieka świadomego swoich kulturowych korzeni. Są kanonem repertuarowym w dobrze prowadzonych zajęciach muzyczno-ruchowych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tak jest i w naszej placówce. Zespół bierze udział w licznych występach i pokazach.


•    Gimnastyka dla Smyka

(Elżbieta Kin)Aktywność ruchowa to ulubiona forma spędzania wolnego czasu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gimnastyka dla Smyka to wspaniała forma ćwiczeń oraz relaksu, która dostarcza dzieciom radość, rozwija ich sprawność fizyczną i ruchową. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, często prowadzone przy muzyce, co rozwija także wrażliwość muzyczną wśród dzieci.
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale