Pobiliśmy rekord!

Gitarowy Rekord Guinnessa pobity


Miłośnikom gitarowych dźwięków, zgromadzonym 1 maja na wrocławskim Rynku, udało się pobić ustanowiony w 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa. „Hey Joe” Jimi'ego Hendriksa wspólnie zagrało 7344 gitarzystów, to o 71 muzyków więcej niż wynosił poprzedni rekord.


W pobiciu rekordu nie przeszkodziła im nawet zmienna pogoda, a w końcu deszcz, który spadł w najbardziej niewłaściwym momencie, bo podczas bicia rekordu o godzinie 16-tej.

Zarówno w doskonałym wyniku z 2012 roku, jak i obecnym, swój udział mieli gitarzyści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie, podopieczni Piotra Cybułki.

Licząca 23 osoby grupa, to: Paulina Czuchowska,Wiktoria Grzelak, Dawid Powcioł, Paulina Świety, Julka Kowalczyk, Kasia Pluta, Zuzia Gumkowska, Wiktoria Przeliorz, Natalka Cnota, Lidkia Herasym, Ania Szulc, Ola Tkocz, Zuzia Gruszczyk, Karol Blanik, Karolinka Karasek, Dawid Król i pan Jacek Krzyśków – nauczyciel gry na gitarze w naszym Ognisku.


Byli z nami rodzice i młodszy brat Natalki Cnoty, która gra zaledwie od kilku miesięcy. Na wyjazd do Wrocławia zdołała się nauczyć podstawowych dźwięków, przygrywek i charakterystycznego pochodu basowego utworu „Hey Joe”. Dla niej wielką przygodą było nie tyko zagranie w wielotysięcznej gitarowej orkiestrze, ale także rodzinna wycieczka i podroż... pociągiem.

Kasia Pluta była trzykrotnie. Od dwóch lat towarzyszy jej mama, która zapowiedziała swój udział w przyszłych edycjach i próbę nauki gry na gitarze, by stać się czynnym uczestnikiem bicia rekordu.


Niespodziewanym wydarzeniem, był udział w w warsztatach języka angielskiego prowadzonych przez rodowitego Kanadyjczyka na temat gitary, muzyków i języka rock and rolla. Na koniec godzinnego spotkania uczestnicy otrzymali okolicznościowy certyfikat i drobne upominki. Przygoda z angielskim miała miejsce w Księgarni „Tajne Komplety”, prowadzonej przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, mieszczącej się przy ulicy Probusa 9/4. Przy tej ulicy zatrzymujemy się każdego roku, by nastroić gitary, pomuzykować i przeprowadzić dodatkowe próby przed wyruszeniem na bicie rekordu.

Próba bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa to główne wydarzenie odbywającego się od 2003 r. we Wrocławiu festiwalu Thanks Jimi. Miłośnicy gitarowego grania spotykali się na wrocławskim Rynku, aby wraz z zaproszonymi muzykami z Polski z zagranicy zagrać utwór Jimi'ego Hendriksa „Hey Joe”. Na scenie wystąpiły światowe gwiazdy, m. inn. wokalista zespołu The Animals - Eric Burdon, brytyjski zespół hard rockowy Uriah Heep, Steve Vai - jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów,Chris Jagger i Michael Angelo Batio. Ten ostatni wzbudził prawdziwą sensację, gdy w wirtuozowski sposób zagrał na gitarze, a właściwie na złączonych gitarach z gryfami w lewą i prawą stronę! Publiczność nagrodziła jego grę największymi brawami.


Do zobaczenia we Wrocławiu za rok, na kolejnej próbie bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

 

Zapraszam do obejrzenia fotograficznej relacji z wyprawy do Wrocławia, autorstwa pani Marlena Powcioł:

http://opp.radlin.pl/setup.php?p=p_1335

http://opp.radlin.pl/setup.php?p=p_1336

Zapraszam do obejrzenia relacji w mediach o naszym udziale w próbie pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa:

http://www.um.radlin.pl/setup.php?p=p_3900

http://www.nowiny.pl/99437-padl-gitarowy-rekord-guinessa-radlinianie-pomogli.html

http://www.raciborz.com.pl/art35116.html

http://www.gazetainformator.pl/content/hey-joe-na-7344-gitary-muzycy-z-regionu-bili-rekord-0

http://www.radio90.pl/gitarowy-rekord-guinnessa-z-udzialem-gitarzystow-z-radlina.html

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale