„Archanioły śląskiej ziemi” na Festiwalu Piosenki Turystycznej

Wiktoria Radecka zaśpiewała na XIX Festiwalu Piosenki Turystycznej w Rybniku.


Nie z każdego konkursu, przeglądu czy festiwalu uczestnik przywozi nagrody, zdobywa czołowe lokaty, niczym sportowiec staje na podium.


Weronikę Radecką poznałem na warsztatach artystycznych w Wiśle, które były częścią projektu edukacyjnego realizowanego przez Urząd Miejski w Radlinie. Po wakacjach, a właściwie po kilku tygodniach nowego roku szkolnego przyszła z propozycją, że chce doskonalić umiejętności gry na gitarze. Znając jej możliwości wokalne, zaproponowałem, by zaśpiewała na Festiwalu Piosenki Turystycznej w Rybniku. Pozostawiłem jej dowolność w doborze repertuaru. Zaskoczyła mnie przygotowanymi piosenkami. Była to znana w kręgach harcerskich piosenka o bohaterskich harcerzach – obrońcach wierzy spadochronowej w Katowicach we wrześniu 1939 roku, zatytułowana „Archanioły śląskiej ziemi”.

                                                                                                                Jury tegorocznego turystycznego śpiewania było wyjątkowa srogie i nagrodziło niewielu wykonawców. Wiktoria nie znalazła się w tym gronie. Mimo to, uważam, że jej występ był udany. Zaśpiewała odważnie i dynamicznie. Otrzymała pamiątkowy dyplom za udział, a ja, opiekun i akompaniator podziękowanie. Występ w rybnickim festiwalu jest kolejnym krokiem w podnoszeniu wokalnych umiejętności i zdobywaniu estradowego doświadczenia przez Wiktorię.


Organizatorem festiwalu jest zaprzyjaźniony z naszą placówką Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale