Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Mistrzostwa Śląska – dziewczyny na medal!!!

Do bardzo udanych należy zaliczyć start uczniów klas 5a i 6a w Mistrzostwach Śląska Dzieci 11-letnich w pływaniu, które odbyły się 7 listopada na pływalni Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej. W zawodach wystartowało 214 zawodników reprezentujących 31 klubów z okręgu śląskiego.

Po emocjonującym wyścigu złote medale wywalczyły dziewczyny startujące w sztafecie 4 x 50 m st. zmiennym (Oliwia Skaba, Agnieszka Konieczny, Hanna Paszenda i Laura Bałoz).

W sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym zawodniczki KS Górnik Radlin (Olimpia Ratajska, Hanna Paszenda, Laura Bałoz i Oliwia Skaba) stanęły na trzecim stopniu podium.

W startach indywidualnych multimedalistką mistrzostw została Oliwia Skaba, która zdobyła 2 srebrne medale (100 m st. dowolnym, 100 m st. grzbietowym) i brąz na dystansie 50 m st. dowolnym.

Pozostali zawodnicy, mimo, że nie zdobyli medali, wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe.