Koła, zespoły

Zespoły, koła i grupy opp w Radlinie w roku szkolnym 2016/2017
•    Koło Plastyczne

(Joanna Nowara)

Zajęcia plastyczne skierowane są dla dzieci od 5 -ego roku życia. Na zajęciach dzieci poznają różne
techniki plastyczne. Do prac wykorzystywane są przedmioty codziennego użytku. Dzieci dzięki temu rozwijają wyobraźnię i kreatywność a niepowtarzalne prace biorą udział w wielu konkursach plastycznych.


•    Koło Taneczne

(Elżbieta Kin)

Aktywność ruchowa to ulubiona forma spędzania wolnego czasu przez małego ucznia. Dlatego ta oferta
skierowana jest do dzieci w wieku 5-15 lat. Taniec to wspaniała forma relaksu, dostarcza dzieciom  radość. Taniec grupowy integruje młodych ludzi, którzy na zajęciach mają możliwość współtworzenia
choreografii, kształtuje to estetykę ruchu. Występy publiczne pozwalają na pokonanie tremy. Dodatkowo w łatwy i prosty sposób możemy wspomóc procesy rozwojowe wychowanków.


 •    Gimnastyka dla Smyka
(Agata Strączek)

Zajęcia mają na celu korzystnie wpływać na ogólny rozwój fizyczny dziecka, poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, gry i zabawy ruchowe. Zajęcia łączą podstawowe elementy gimnastyki, rytmiki i różnych dyscyplin sportowych.Dzieci doskonalą i kształtują postawę ciała,ćwiczą koncentrację,równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową. Poznają sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu i przyswoją szereg korzystnych nawyków zdrowego stylu życia. Koło działa we wszystkich przedszkolach na terenie miasta Radlin  .

•    Zespół wokalny
(Jacek Krzyśków) |
Celem zespołu jest  poznanie typowych piosenek   rozwijających wyobraźnię  i ułatwiających poznanie otaczającego świata, rozbudzających wrażliwość na piękno śpiewu  i muzyki.

•    Koło instrumentów klawiszowych
(Jacek Krzyśków) |
Łatwe utwory muzyki popularnej, klasycznej a także polskie kolędy i ludowe piosenki, to kraina melodii, w którą wprowadzają lekcje nauki gry na instrumentach klawiszowych, głównie na popularnym instrumencie, jakim jest keyboard. (SP Nr 3)

•    Koło gitarowe

(Jacek Krzyśków) |
Dzieci uczą się postaw gry na gitarze. Zajęcia są doskonałą formą edukacji muzycznej, wzbogacającej rozwój wrażliwości estetycznej, poprzez czynną grę na instrumentach
•    Idealny okres rozpoczęcia edukacji muzycznej, to wiek przedszkolny. Wielu podstaw: wrażliwości na dźwięk, jego barwę i dynamikę można nauczyć poprzez zabawę z gitarą. Do tego różnorakie ćwiczenia rozwijające poczucie rytmu. Wszystko to sprawi, że samodzielne wykonywanie krótkich melodii da wiele satysfakcji dzieciom i uczącemu.
Jak łatwo nauczyć się akordów, by móc akompaniować sobie na gitarze? Jak, i co śpiewać, by uatrakcyjnić spotkanie towarzyskie, ognisko, wziąć udział w festiwalu czy przeglądzie piosenki? Zajęcia są odpowiedzią na pytania jakie stawiają  wrażliwi i ambitni młodzi ludzie. Roczną pracę wieńczy wyjazd na Gitarowy Rekord Guinnessa do Wrocławia.

•    Koło plastyczne  dla dzieci i młodzieży

(Joanna Nowara)
Obrazy otaczającego nas świata, przetworzone na język plastyki owocują ciekawymi pracami, które są wysyłane na liczne konkursy w kraju i za granicą.

•    Koło małych form teatralnych
(Lucyna Stiel)
Łączenie słowa z gestem, i towarzyszące im emocje tworzą teatr. Różnorodne jego formy od inscenizacji wierszy, po widowiska bożonarodzeniowe są uwieńczeniem wielogodzinnych ćwiczeń i prób.
  
•    Koło małych form teatralnych - grupa integracyjna
(Lucyna Stiel)
Matka uczestnika zajęć na jednej z wielu edycji  Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Rydułtowach, powiedziała,    że - "to wielkie szczęście oglądać swoje dziecko na scenie", a z jej oczu popłynęły łzy.
  
•    Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Radlinioki" - taniec

(Mariola Paszenda)
Podejmujemy próbę reaktywowania zespołu z bogatą historią, którego założycielką była Pani Lucyna Szłapka. Największym sukcesem zespołu był tytuł "Młodzieżowego Ślązaka Roku", zdobyty przez Patrycję Weideman w 2000 roku.
Śląskie tańce ludowe i towarzyszące im piosenki, tworzą podwaliny regionalnej tożsamości. Kształtują człowieka świadomego swoich kulturowych korzeni. Są kanonem repertuarowym w dobrze prowadzonych zajęciach muzyczno-ruchowych w przedszkolach  i szkołach podstawowych. Tak jest i w naszej placówce.

•    Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami socjoterapii

(Renata Malinowska)

Dzieci mają możliwość wypróbowania w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach różnych aktywności, eksperymentowania i zaspokajania naturalnej ciekawości. Dodatkowym atutem programu są elementy socjoterapii, które pozwalają na korektę ewentualnych niewłaściwych zachowań i postaw. Stworzenie przez prowadzącą wrażenia nieustającej podróży, „odwiedzanie” kolejnych nieznanych miejsc, symboliczna zmiana krajobrazów, warunków pogodowych, zwyczajów napotykanej ludności, znajdowanie dziwnych przedmiotów podczas zajęć sprawia, że program jest niezwykle atrakcyjny. Atmosfera tajemnicy i przygody motywuje dzieci do wspólnej pracy i zabawy.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale